کمیت و کیفیت گاز لحظه ای کنترل می شود

دریافت خبر : شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۵

کمیت و کیفیت گاز لحظه  ای کنترل می شود

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز، از افزایش تولید گاز، روند افزایشی صادرات آن و نظارت بر کیفیت گاز تولیدی و صادراتی کشور خبر داد و گفت: کمیت و کیفیت گاز تولیدی کشور در لحظه کنترل می شود.
مهدی جمشیدی دانا، درباره تولید و فرآورش گاز طبیعی در کشور، گفت: پارسال ۲۴۷ میلیارد مترمکعب گاز در پالایشگاه های گازی کشور به ویژه پارس جنوبی، فرآورش و به شبکه انتقال گاز سراسری، تزریق شد که نسبت به تولید گاز در سال ۹۵ (۲۳۰ میلیارد مترمکعب) با رشد ۱۸ میلیارد مترمکعبی معادل ۸ درصد همراه بود.
وی درباره مقدار تولید گاز در پالایشگاه های پارس جنوبی، اظهار کرد: مقدار فرآورش گاز پارس جنوبی در سال ۹۵، ۱۴۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعب بود که ۶۲ درصد از سهم تولید گاز کشور را به خود اختصاص داد، اما این رقم در سال ۹۶ به ۱۷۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون مترمکعب معادل ۶۹ درصد از سهم تولید گاز کشور افزایش یافت. 
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز درباره تولید فرآورده های گاز در دو سال اخیر توضیح داد: در سال ۹۵، ۲ هزار و ۷۶۰ تن ال پی جی تولید شد که با ۴ درصد رشد، به رقم ۲ هزار و ۸۷۶ تن در سال ۹۶ رسید، همچنین میزان تولید گوگرد در سال ۹۵ یک هزار و ۱۶۷ تن و میزان تولید اتان ۲ هزار و ۳۱۵ تن بود که به ترتیب با ۱۸ درصد و ۲۲ درصد افزایش به رقم یک هزار و ۳۷۶ تن و ۲ هزار و ۸۳۱ تن در سال ۹۶ رسید.
جمشیدی دانا با بیان این که تولید محصولات جانبی یکی از مهم ترین اقدامات پالایشگاه های گازی کشور است، درباره تولید میعانات گازی گفت: در سال ۹۵، ۲۱۰ میلیون بشکه میعانات گازی تولید شد که این رقم با ۱۳ درصد رشد، در سال ۹۶ به ۲۳۷ میلیون بشکه رسید.
به گفته وی، بخش عمده ای از ال پی جی و گوگرد به ویژه …

اخبار پیشنهادی:

کمیت و کیفیت گاز لحظه  ای کنترل می شود

Let’s block ads! (Why?)