علائم ابتلا به سرطان روده بزرگ چیست؟

رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران عوامل خطرناک در ابتلا به سرطان روده بزرگ را تشریح کرد.

به گزارش « خبرنامه دانشجویان ایران » به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدرضا قوام نصیری رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی در مورد سرطان روده بزرگ گفت: این سرطان شیوع بالایی داشته و طی ۱۵ سال گذشته میزان مبتلایان آن در مردان و زنان محتمل است.
وی گفت: افرادی که مبتلا به پولیپ روده به ویژه به صورت متعدد هستند، زمینه ابتلای بیشتری به سرطان روده بزرگ دارند و زنان مبتلا به سرطان سینه نیز براساس تحقیقات و گزارش های مشخص شده که احتمال ابتلا به روده بزرگ هم در آنها بیشتر است.
رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران به علائم زودرس سرطان روده بزرگ اشاره و بیان کرد: یبوست و اسهال در صورتی که بیش از یک ماه ادامه یابد، فرد باید از نظر ضایعات روده بزرگ آن را بررسی کند به ویژه در افرادی که سابقه پولیپ دارند، احتمال این بیماری بیشتر می شود همچنین دفع خون هم از علائم این بیماری به شمار رفته هر چند که ممکن است ظاهری سالم داشته باشند.
قوام نصیری تصریح کرد: سرطان روده بزرگ نسبت به معده و مری به دلیل اینکه پیش نشانه های بهتری دارند زودتر تشخیص داده شده و نسبت به شیمی درمانی و رادیوتراپی هم درمان آن بهتر انجام می شود، البته درمان اصلی در این بیماری، جراحی است.
سرطان روده بزرگ سرطان روده محمدرضا قوام نصیری علائم سرطان

Let’s block ads! (Why?)