انتخابات پارلمان لبنان، «نه» به آمریکا و صهیونیسم بود

شهیدخبر: رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک پیروزی جریان مقاومت در انتخابات پارلمانی لبنان، این انتخابات را «نه» مردم لبنان به آمریکا و صهیونیسم توصیف کرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان در روزهای اخیر اظهار داشت: پیروزی جریان مقاومت در این انتخابات را به دبیرکل مجاهد حزب الله و رئیس جمهور لبنان و رئیس مجلس لبنان تبریک می گویم.
وی افزود: با همه تخریب ها و پول های کثیفی که آمریکا و صهیونیست ها و دنباله روهای منطقه ای آنان در لبنان خرج کردند، مردم رشید لبنان پای صندوق های رأی حرف اصلی خود را بیان کردند که «نه» به آمریکا و «نه» به صهیونیست ها بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ترامپ باید بفهمد که پاسخ فشار نظامی و سیاسی علیه مردم منطقه، صدای رسای ملت های مظلوم است که با گردن کلفتی آنان ستیز می کنند.
لاریجانی خاطرنشان کرد: امروز ۲ جریان مهم در منطقه دیده می شود؛ جریان نخست، جریان ارتجاعی، متکی بر دیکتاتوری ها و وابستگی به آمریکا و جریان دیگر، دموکراسی خواهی است که نمونه آن را در انتخابات پارلمان لبنان و انتخابات شوراهای تونس و انشاءالله در عراق خواهیم دید.
وی خطاب به دونالد ترامپ تأکید کرد: رئیس جمهور آمریکا نتیجه رذالت های امنیتی آمریکا و صهیونیست ها در کمک به تروریست ها در سال های گذشته را در آراء ملت رشید لبنان ملاحظه کنید و تردید نکنید که بی تعهدی در مسئله هسته ای نیز نتیجه مشابه خواهد داشت و ملت مشابه ایران با رهبری داهیانه  حضرت آیت الله خامنه ای، راه و روش انقلاب اسلامی را که در سیره امام (ره) تجلی یافته، با استواری دنبال خواهد کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه هفته هلال احمر را به سختکوشان و فعالان این نهاد تبریک گفت.
لاریجانی همچنین درگذشت والده ی محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس را به وی و خانواده اش تسلیت گفت.
وی درگذشت آیت الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امامجمعه شیراز را تسلیت گفت و اظهار داشت: خدمات ایشان چه در کازرون و چه در استان فارس بسیار ارزشمند بوده و از خداوند علو درجات برای او مسئلت می کنیم.

Let’s block ads! (Why?)