از سرمایه گذاری بخش خصوصی استقبال می شود

از سرمایه گذاری بخش خصوصی استقبال می شود

مهدی کرباسیان ضمن اشاره به اینکه امیدواریم به برکت خون شهدا، بزرگان و انسان های مومن و توجه ائمه اطهار، سال ۹۷ را بهتر از سال گذشته داشته باشیم و برای مردم گشایش ایجاد شود، اظهار کرد: به طور نسبی از عملکرد بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۹۶ راضی هستم و به رغم مشکلات پیش رو اعم از کمبود نقدینگی و غیره، این بخش با رشد تولید، صادرات، بهره وری و سرمایه گذاری مواجه بود.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در سخنان خود طی سال ۹۶ به رشد این بخش اشاره کردند. در سال گذشته، در میان پروژه های افتتاحی رئیس جمهور و معاون اول، پروژه های ایمیدرو یا پروژه هایی که ایمیدرو حامی آنها بود و مشکلاتشان را حل کرده بود، به چشم می خورد.
شروع ۳۲ هزار میلیارد تومان پروژه جدید
رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در سال ۹۲، توازن فولاد دچار مشکل بود اما در سال ۹۶، در بخش گندله، کنسانتره و آهن اسفنجی ظرفیت ها افزایش یافت، گفت: در سال گذشته، حدود ۷۰۰ هزار تن آهن اسفنجی صادر شد. امیدواریم در سال ۹۷ این توازن به برنامه ۵۵ میلیون تن نزدیک تر شود.
وی افزود: در سال ۹۲ و ابتدای دولت یازدهم، ۲۴ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام و شروع نشده داشتیم که ۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی از بخش خصوصی جذب شد و همه پروژه ها فعال شدند. همچنین در سال ۹۶، ۳۲ هزار میلیارد تومان پروژه جدید در بخش معدن و صنایع معدنی شروع یا فعال شد.
کرباسیان به بیان اینکه طی سال ۹۶، در حوزه فولاد، ۳ طرح آهن اسفنجی از طرح های فولاد استانی افتتاح شد و انشاءالله با پیگیری شرکت ملی فولاد، بخش فولاد این طرح ها نیز به بهره برداری برسد، گفت: در حوزه طلا، وضعیت تولید شرکت زرشوران بهتر شد و …

اخبار پیشنهادی:

از سرمایه گذاری بخش خصوصی استقبال می شود

Let’s block ads! (Why?)