انتقاد استاندار از بی توجهی به خشکسالی خوزستان

انتقاد استاندار از بی توجهی  به خشکسالی خوزستان

سلامت نیوز :استاندار خوزستان با بیان اینکه اکنون خشکسالی مساله اول استان است، گفت: اولویت بندی تامین آب در خوزستان آب شرب، انسانی و دامی، نیروگاه های تولید برق، مقابله با ریزگردها و کشاورزی و صنعت است. مساله خشکسالی خوزستان بسیار حاد است و نمی توان تحمل کرد که کسانی آن را پشت گوش بیندازند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی در جلسه ستاد بحران که امروز (۱۸ بهمن) دراهواز برگزار شد، اظهار کرد: تقریبا شش ماه پیش نامه ای به آقای شمسایی رئیس سازمان آب و برق خوزستان نوشتم و خواستم سند آب استان خوزستان را تدوین و ارائه کند اما تاکنون گزارشی داده نشده است.
وی افزود: اگر این سند تهیه شده باشد آن را با حوزه های صنعت، کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی گسترش دهید و یک سند توسعه آب یا آمایش آب محور خوزستان را تهیه کنید و تا پایان سال یا اوایل سال آینده ارائه دهید. این سند می تواند مانع خوبی در بحث انتقال آب باشد و نظام برنامه ریزی ما را شکل دهد.
شریعتی بیان کرد: خواست دیگر من این است که اساتید دانشگاه و کارشناسان مربوطه بررسی کنند که آیا امکان ارتباط حوضه های آبی کارون، جراحی، کرخه و زهره وجود دارد یا خیر و طرح های مورد نظر در این خصوص ارئه شود چراکه نیاز است حوضه های آبی به هم وصل شوند و این طرح در استان خوزستان در دستور کار قرار گیرد.
استاندار خوزستان ادامه داد: این کار باید زودتر انجام می شد و اکنون نیز باید در صورت امکان سریعتر انجام گیرد. چراکه اکنون ارتباط حوضه های آبی مساله مهم خوزستان است. شورای حفاظت منابع آب نیز باید هر دو هفته به طور مرتب تشکیل شود.
شریعتی با بیان اینکه بحث آب شرب در اولویت اول قرار دارد، …

اخبار پیشنهادی:

انتقاد استاندار از بی توجهی  به خشکسالی خوزستان

Let’s block ads! (Why?)