نه دلار و نه آمریکا؛ راه حل اروپایی ها برای دور زدن آمریکا + فیلم

نه دلار و نه آمریکا؛ راه حل اروپایی ها برای دور زدن آمریکا + فیلم

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز ، فرانسه برای برطرف کردن دردسرهای استفاده از سیستم بانکی آمریکا، به خریداران ایرانی اعتبار یورویی می دهد.
نیکلاس دوفورک، رئیس بانک دولتی «ب پ ائی فرانس»، گفته برای کمک به صادر کنندگان فرانسوی، می توان «یک و نیم میلیارد یورو» اعتبارات مالی اختصاص داد.
به گزارش بی بی سی، کشورهای اروپایی از بعد از امضای برجام، می خواستند که با ایران روابط تجاری بیشتری داشته باشند اما روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، کار را برایشان سخت کرده است. ترامپ مخالف برجام است و بارها تهدید کرده که می خواهد ایالات متحده آمریکا را از توافق ۱+۵ با ایران خارج کند.
دوفورک گفته که در سال ۲۰۱۷ این بانک برنامه ریزی های بسیاری کرده که بتوانند با ایران تجارت کنند. او احتمال داد که از چهار پنج ماه دیگر اعطای اعتبار به صادرکنندگان کالا و خدمات فرانسوی برای کار با ایرانی ها آغاز شود.
او گفته که برنامه آنها این است که «دلار در این طرح هیچ نقشی» نداشته باشد و «هیچ فردی با گذرنامه آمریکایی در این طرح» نباشد.

فیلم
آمریکا با اینکه بنا به برجام مجبور است بعضی از تحریم ها علیه ایران را لغو کند اما با نگه داشتن بخشی از تحریم های مالی اجازه نداده که ایران آن قدرها از برجام متنفع شود. برای اینکه عملا ایران امکان خرید خارجی ندارد.
پیشتر بانک های فرانسوی به دلیل معامله با ایران از سوی آمریکایی ها جریمه شده بودند. از جمله در سال ۲۰۱۴ که بانک فرانسوی «بی ان پی پاریباس» ۹ میلیارد دلار جریمه شد. اثر آن جریمه چنان زیاد بوده که هنوز دست و دل بانک های فرانسوی به تجارت با ایران نمی رود.
رویترز از قول یک مقام بانکی در فرانسه گزارش کرده که آلمان، …

اخبار پیشنهادی:

نه دلار و نه آمریکا؛ راه حل اروپایی ها برای دور زدن آمریکا + فیلم

Let’s block ads! (Why?)