بخشنامه انقلابی ربیعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی بخشنامه ای به سازمان ها و نهادهای تابعه این وزارتخانه، خواستار ممنوعیت به کارگیری منسوبین به افراد سیاسی در سطوح مدیریتی شرکت ها و هلدینگ های تابعه به آنها شد.
به گزارش خبرآنلاین، اولین بخشنامه دولتی در جهت کاهش فساد اداری صادر شد. علی ربیعی در بخشنامه اخیر خود، اعلام کرد که «برای آخرین بار ابلاغ می کنم چنانچه مدیری به جای کار حرفه ای به دنبال ارتباطات با ذینفعان من غیرحق و یا انتصابات سیاسی باشد، بی درنگ عزل خواهد شد.»
ربیعی از جمله وزرایی است که از ابتدای فعالیت دولت روحانی، روی مبارزه با فساد اداری تاکید داشت. ربیعی در آذرماه سال ۱۳۹۳ در همایش ملی ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد عنوان کرد: «متاسفانه در دوره ای در کشور ما مبارزه با فساد به یک شعار سیاسی برای از بین بردن رقبای سیاسی تبدیل شد، اما برنامه مبارزه با فساد باید کاملا غیرسیاسی باشد.
وی با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد باید به یک جنبش اجتماعی تبدیل شود، متذکر شد: «دولت ها در این زمینه نقش موثری دارند و ما باید برنامه های درازمدتی را برای مبارزه با هر گونه فساد در نظر داشته باشیم.»
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعتقاد دارد : «برخی راه حل های سیاسی مثل اسامی که هیچ گاه از جیب بیرون نمی آید، تنها یک برنامه لحظه ای است، بنابراین باید ساختار ها را درست کنیم و برنامه ریزی ها را سالم کنیم.»
به باور ربیعی، فساد هر چه به قدرت نزدیک شود، افزایش می یابد؛ با این حال فساد غیرقابل کنترل نیست و می توان آن را محدود و کنترل کرد.
در راستای همین نگاه و مبارزه با فساد اداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی بخشنامه جدیدی، به سازمان ها و …

اخبار پیشنهادی:

Let’s block ads! (Why?)